Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ


Emīla Dārziņa

140 gadu jubilejas koncerts

“Pērļu zvejnieks”


Sestdien, 17.oktobrī, plkst.17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēs skaistākās Emīla Dārziņa dziesmu pērles kopā ar solistu Ingu Pētersonu pianista Venta Zilberta pavadībā un koriem no Vidzemes. Koncertā klausītāji aicināti noklausīties komponista skaņdarbus vīru koriem un jauktajiem koriem a cappella skanējumā. Kā teicis pats mākslinieks – visas viņa dziesmas ir pērles, tādēļ koncerta nosaukums ir “Pērļu zvejnieks”. 


Šogad komponistam Emīlam Dārziņam aprit 140 gadu jubileja. E. Dārziņš ir sarakstījis vairākas operas un skaņdarbus orķestrim, no kuriem ir saglabājies vienīgi "Melanholiskais valsis", kurš tika atjaunots pēc komponista nāves. Visas septiņpadsmit E. Dārziņa kora dziesmas joprojām skan Latvijā, kā arī ārpus tās.


Koncertā piedalās:

Solists Ingus Pētersons

Pianists Vents Zilberts

Cēsu Kultūras centra jauktie kori “Wenden”, “Vidzeme” un “Beverīna”

VEF Kultūras pils jauktais koris “Dzīne”

Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas jauktais koris

Amatas novada vīru koris “Cēsis”

Rīgas Latviešu biedrības vīru koris „Latvis” 

Valmieras Kultūras centra vīru koris „Imanta” 

Bērzaunes pagasta vīru koris „Gaiziņš” 

Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas klavieru klases audzēkņi 

Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas jauktais koris.


Emīls Dārziņš dzimis 1875. gada 3. novembrī Jaunpiebalgā un ir viens no populārākajiem liriķiem latviešu mūzikā. Emīla Dārziņa mūzikas mantojums ir nenovērtējams. Viņa skaņdarbu lielums slēpjas tās emocionālajā tiešumā, nodrošinot, ka gandrīz visi autora sacerējumi ir tautā iemīļoti, un tiek bieži atskaņoti joprojām. Komponista mūzikas centrālā tēma ir patiesa jūtu atklāsme - mīlestība - gan gaiša, jūsmīga, gan bezcerīga; vientulība un ilgas pēc laimes, pēc garīgas un ideālas pasaules.Biļešu cena ir 3.00 € - pieaugušajiem, 1.50€ - skolēniem, pensionāriem un DRAUGA kartes īpašniekiem. Biļešu iepriekšpārdošana notiek portālā www.bilesuparadize.lv un pirms koncerta tā norises vietā.


Koncertu rīko pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”. Papildu informācija tel. 64122537, kultura@cesis.lv, www.kulturascentrs.cesis.lv, www.facebook.com/cesukultura.

Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa