Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ

.PDF versija izdrukai


Jautājums no www.philos.lv

578.

No: Ingas       Temats: Ēku siltināšana...

?←      2017. gada 14. aprīlis 19:30:31

Labdien vēlreiz! Liels paldies par veltīto laiku un atbildi uz manu iepriekšējo jautājumu! Zinu, ka esat kompetents daudzās lietās un zinat atbildes uz daudziem jautājumiem, tāpēc vēlos Jums jautāt par tādu lietu kā šajos laikos populāro padomju laikos celto daudzdzīvokļu namu siltināšanu/renovāciju. Mūsu pilsētā tā norit īpaši strauji un ar pilnu jaudu, bet diemžēl tā ir arī daudzu māju kaimiņus tuvu vai sanaidojusi, jo viedokļi par siltināšanas lietderību atšķiras. Viena daļa uzskata, ka padomju laika mājas nav piemērotas tādām pārmaiņām, jo būs ventilācijas problēmas, tās sāks pelēt, be citi apgalvo, ja kvalitatīvi darbus veic, tad problēmu nebūšot. Arī šīs jomas profesionāļu viedoklis šajā jautājumā atšķiras... tāpēc netieku īsti gudra. Pati dzīvoju tādā padomju laika mājā, nesiltinātā, bet vērojot šo straujo siltināšanas/ renovācijas vilni, raizējos par sava mājokļa nākotni.Iespējot funkciju!

(Pastāsti draugam!)


Labdien!

Jūs noteikti pārspīlējat manu kompetenci. Tāds iespaids Jums rodas tādēļ, ka salīdzināt divu atšķirīgu (manu un Jūsu) darbību, domāšanas un vērojumu rezultātus. Es nespriedelēju par katru puzles gabaliņu, es uzlūkoju zīmējumu kopumā. Tā aplūkojot, var redzēt katra mozaīkas elementa nozīmi.

Par siltināšanu strīdas tāpēc, ka vienā namā dzīvo gan tādi, kuru dzīvesmērs ir desa (8 stundas caur zarnu traktu), gan tādi, kuri to mēra ar automašīnu (vairāki gadi), gan tādi, kuri atceras to, ka Latvijā kādreiz audzēja cukurbietes (Latvijā kādreiz bija daudz kas, kā tagad nav) un bija cukurfabrikas (viena arī Liepājā) un kā tas viss beidzās.

Speciālistu viedokļi atšķiras tāpēc, ka visi tādi blēži strādā komandās. Katrā uzpirksteņu spēlē pret lētticīgo, labticīgo īsprātiņu spēlē krāpnieku komanda, kurā katram ir iedalīta sava loma. Blēžu komandā spēlējošie, protams, iedrošina un atbalsta pievilināto dumiķi, bet citi dod padomus: “ej ar zirgu… ar zirgu ej… ar zirgu, Tev saka, ej!”

Iebiedētie un viltīgie nesaka ne jā, ne nē – izvērtējiet paši… Pretī runā tikai tie speciālisti, kuru argumenti netiek ņemti vērā…

Ar pilnu sparu siltināšana notiek tur, kur attiecīgie pilsētu dienesti un pilsētu galvas ir pieņemti krāpnieku komandās un piedalās kārtējajā “cukura afērā”.

Lai uzvarētu “uzpirksteņa spēlē”, nav jābūt gudram un pat ne blondīnei ar sunīti pie rokas. Uzvaras recepte ir ļoti vienkārša – nevajag piedalīties tādās spēlītēs. Nevajag domāt, ka kāds te kaut ko dara, lai blondīnei sagādātu baudu. Nē! Blondīni izmanto pat ne baudai, bet lai ar viņai novilktajām biksītēm nomazgātu sava džipa riteņus – protams, ja tajās ir tik daudz auduma. Ja nav, tad izģērbj 10 vai 25, vai 50000… kāds, nu kuram tas džips ir.

Paskatieties mazliet nesenā vēsturē! Te taču visu nolikvidēja! Kāpēc gan lai pēkšņi te kāds kaut ko pārmaiņu laikā ilglaicīgu veidotu?! It kā izdevīgi tas ir šajos apstākļos - pie šīm cenām, Jūsu šodienas algām, eiro vērtības un kredītprocentiem… Jūs taču esat piedzīvojuši “Latgalītes”, “banku” un “cukura” un “elektroenerģijas taupības” blēdību, kā arī citas mazākas afēras, kādas te tagad notiek katru dienu. Ieslēdziet televizoru un paklausieties radio. Starp “labāk dzīvot krustpunktos” un “ugunsgrēkiem” Jums vienmēr stāsta par to, kur kāds ko kam cik atkal un kā ir nozadzis. Jūs dzīvojat zagļu..., piedodiet, muļķu zemē, kurā zemē ierakta naudiņa drīzumā ieaug par naudas kociņu… tikai jāparaksta līgumiņš par kredītiņu un jānoskaita burvju vārdiņi: “sliktā Krievija, labais amerikāņu sekss un faks…”

Nav saprātīgi – nav racionāli atsevišķam, no vienas sistēmas ņemtam elementam eklektiski pievienot pilnīgi citas sistēmas elementus, ja tas, uzlabojot vienu elementa parametru, citus pasliktina. Tad atbilde jāmeklē pievienojamā elementa sistēmā – ar ko tādā gadījumā uzlabojas tā svešā sistēma, no kuras ir ņemts pievienotais elements. Un tur mēs redzam siltināšanas materiālu ražošanas jaudu noslogojumu, darbavietas, algas, peļņu un kredītus izsniedzošo banku plānus, kāpēc viņas bīda šo projektu – to atkarību, kurā nonāk visi tādi “no-siltinātie” un ne tikai. Tā ir tikai aisberga virsotne. Neatkarībā “ar pastalām ejot” Jūs neviens neiedomājāties, ka tā būs uz Īriju “jāaiziet”.

Visas tādas afēras strādā pēc vienas shēmas. Sākumā Jūs ierokat zemē savu naudiņu, tad iestāstāt citiem, cik jauki esat ieguldījuši, sildaties cerību saulītē…, bet tad, kad nu vajadzētu saņemt cerēto labumu, tad pēkšņi mainās noteikumi, apstākļi, likumi… tad ir aizbēdzis baņķieris vai notiek “naudas maiņa” un Jūsu žigulis ir pārvērties par polšu…, bet kāds kura kabatā bija tikai polš, tagad brauc ar (Jūsu!!!) mersedesu… Te katrai saprātīgai brunetei ir skaidrs, ka tā viss ir kārtējā blēdība! Tā ir kārtējā shēma – piramīda. Kamēr būs ko siltināt, tikmēr būs jauki un rožaini – desēdāji gavilēs, mašīnisti cerēs, ka “gan jau kaut kā” un “redz, tie tur stāsta, ka viņiem tagad…” Tad, kad “nosiltinās” visu, tad atkal “cukuriņu” nolikvidēs, bet Jūs visi būsiet tādās ziepēs…

Tad, kad lietosiet “amerikāņu šķidro” un kad mainīsies eiro kurss vai kad Gejrosavienībā (noteikti) “neparedzēti” gadīsies tā, lai banku kredītlikmes sāktu augt… Viņiem ir shēma – plāns, kurā Jūs visi esat gudrās blondīnes… Bez tāda plāna viņi i ne pirkstiņa kustināt nesāk. Viss mainās, bet kredīti paliek… Viņiem ir plāns, kā mainīt tā, lai Jums nebūtu ne polša, ne dzīvokļa.

Nevajag būt blondīnei un pat ne gudrai nē! Vienkārši nevajag būt desēdājam, bet vajag pieskarties skārnienjūtīgā “gad-džeta” ekrānam vietā, kur stāv rakstīts “iespējot atmiņu”!


Dziļā līdzjūtībā,

PaulsBaltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa