Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi
                                             

Nosūtīt jautājumu
Jautājumi un atbildes

Atgādinām, visi ienākošie sūtījumi tiek cenzēti!

Trīs princesītes jautājumi pretendentiem.
Es, kā tikko modusies, gribu zināt -
   - Kur es atrodos?
   - Kas te notiek?
   - Kāpēc tā tagad ir?
Uz jaunāko jautājumu
664. No: Ksenija      Temats: Austrālijas ugunsgrēki... ?← 2020. gada 09. janvāris 0:16:55

Labdien, kāds ir Jūsu viedoklis par iemeslu ugunsgrēkiem Austrālijā? Paldies


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Par Austrālijas ugunsgrēkiem.

665. No: Ego      Temats: Es pasaulē... ?← 2020. gada 14. janvāris 10:02:40

Labdien, Sakiet, kas Cilvēku pietuvina patiesai (Absolūtai nevis subjektīvai) realitātes uztverei un kas no tās attālina? Vai varat aprakstīt Cilvēka apziņas attīstības ciklu?


Labdien, Austri!


Atkal Tu (nu jau caur domu apmaiņu esam tā kā tuvi pazīstami) man uzdod grāmatas rakstīšanas tēmu. Vispirms vienosimies metafizisko terminu izpratnē, tā jau būs daļas no atbildes.

Cilvēks ir Pārpasaulīga, treju augstāko principu (Atmas, Budhi, Manasa) sintēzes veidota Pārlaicīga, Evolūcijā esoša būtne, kuras emanētā intelekta ietekmē pasaulīgajā dzīvē veidojas ar to Sirdsapziņā saskanīga personība.

No citiem aspektiem varētu dod vairākas citas definīcijas, bet tagad mūs apmierina šī.

Patiess attiecas uz apziņu (robežu starp ārējo un iekšējo telpu) un nozīmē apziņas spēju savas attīstības līmenī uztvert Īstenības projekciju, ar to Patiesība ir apziņas attīstības mērs, kas būtībā ir realitātes uztvere. Patiesība vienmēr ir subjektīva.

Realitāte ir divu pretspēku veidota parādība.

Grūtāk ir ar Absolūtu. Absolūts nekā neattiecas uz Esošā realitāšu pasauli. Viss Esošais ir parādība, kuru sauc par “TAS”, bet Absolūts ir “NE-TAS”. Jebkas, kas ir Esošā daļa, ir ārpus “NE-TĀ”. Absolūts ir nenoformētā, nekonkretizētā TĀ esamība. Absolūts ir viss Iespējamais, bet nekad nevar būt kaut kas konkrēts, jo tad tas pārstāj būt Viss Iespējamais. Jebkam, kas ir “kaut kas”, nav nekādas iespējas saskarties ar Absolūtu, tāpat kā par “kaut ko” kļūdama, Absolūta daļa izzūd no Absolūta stāvokļa. Tas nenozīmē, ka Absolūts “to zaudē” (Absolūts ir Pilnīgs) – vienkārši, būdams tikai savās pazīmēs ierobežots “kaut kas”, nevar sevī ietilpināt TO, kas ir nekā neierobežojams. Nekāda, kādā no realitātēm, Vienotajā realitātē vai Īstenībā esoša būtne nevar saskaries ar Absolūtu.

Tu noteikti domāji objektīvo (subjekta gribas projekcijas veidoto) realitāti. Augstāku subjektu gribas projekcijas ir objektīvas realitātes visiem zemākiem subjektiem tiktāl, cik viņu griba saskan ar šīs realitātes radošo (projicējošo) subjektu gribām. Pāri pār objektīvajām realitātēm stāv Īstenība – Vienotās Realitātes līdzsvara ass. Īstenība ir tas, ko cenšas sasniegt katra izaugsmi spējīga apziņa. Vērot Īstenību caur savu patiesību, ir katras apziņas augstākais sasniegums.

Apziņa ir komplicēta dvēseles struktūra, kurā darbojas vairāki regulējoši mehānismi, bet to darbības galarezultātā veidojas tās apziņas daļas, kuras mēs varam nosaukt par “uztveri”, “intelektu”, “prātu” un “vērtējumu”. “Vērtējums” un “uztvere” kopā attāli veido to, kas ir “Sapratnes” ēna (“Sapratne” nav apziņā, bet Pārpasaulīgajā Saprātā - Manasā) – personības apziņā tā projicējas kā uztveres un vērtējuma parādības. Uztvere ir attīstības auglis, bet vērtējums izriet no pieredzes un jaunuma attiecībām. Tātad divas lietas mēs jau zinam. Ir vajadzīga attīstība un pieredze. Intelektu veido un attīsta disciplīna un treniņš. Tātad tagad zinam, ka vajadzīga disciplīna un treniņš.

Galvenais diriģents apziņā ir “prāts” – struktūra, kurā no “intelekta” formētajiem faktiem veidojas domas. Prāts ir “programma”, kura vada savu “apakšprogrammu” – “uztveres”, “vērtējuma” un “intelekta” darbību. Kā tos vada “prāts”, tā un to “uztvere” uztver, “intelekts” formē un “vērtējums” vērtē.

“Prātu” veido, caur sevis emanēto “intelektu”, programmē Saprāts no tā materiāla, kādu veido personības apgūtās Zināšanas. Tātad tagad mēs zinām arī to, ka galvenais tajā visā ir zināšanas. Zināšanas ir savlaicīgu Cilvēcisko kontaktu un piedzīvojumu, savlaicīgu kontaktu ar Mākslām, literatūru un pareizi organizētas izglītības sistēmas darbības ceļā iegūta izglītība.


·         Izglītots Cilvēks ir Cilvēciskajos kontaktos, piedzīvojumos, Mākslās, literatūrā, Mūzikā un pasaules izziņā bagāts Cilvēks.


Tātad ir jāiegūst vispusīga izglītība – Inteliģence. Kādos Cilvēkos klausīsies un skatīsies, kā vidē augsi, kādas grāmatas lasīsi, kādu mūziku klausīsies, kādā skolā ko un kā mācīsies, tāds būs Tavs “Prāts”, to un tā “uztversi”, to un tā “formēsi”, to un tā “vērtēsi”.

Tātad vajadzīga attīstība, pieredze, disciplīna, treniņš, zināšanas, Cilvēciskie kontakti ar pieredzes bagātiem, izglītotiem Cilvēkiem, piedzīvojumi, pareiza izglītības sistēma un vispusīga izglītība – tas viss, kas veido Inteliģenci. Tad Inteliģence veidos vispusīgi attīstītu, daudzos vajadzīgajos virzienos specializēties spējīgu, attīstībā plastisku un to struktūrā noturīgu – pret maldiem imūnu prātu, bet pieredze dos analīzes un vērtējumu iespēju, kas savlaicīgi atvedīs pie Sapratnes sintēzes, Skaistuma, kas kopā ar Domāšanas skaidrību un Jūtu cēlumu, dos Gaišā Saprāta krāšņumu.

Par jautājuma otru daļu. Varētu gan, bet te ir divi aspekti, kuru dēļ to nedarīšu. Pirmais ir tas, ka man nav skaidrs, ko Tu domāji, kad saki: “cikls” – kā Tu to saproti, kas ir “cikls” un par kuru no visiem daudzajiem viens otru veidojošajiem “cikliem” Tu runā? Kurš, kāds “cikls” (manā izpratnē – to kā to dod Skolotāji, kuri piebilst, ka mlecshas – eiropieši to nav spējīgi saprast – viņu Intelekts un prāts ir atdalīti no sajūtām – ir defektīvi – nepilnīgi – nav spējīgi būt harmoniskas pasaules uztveres procesā – “harmonisks” attiecas kā uz “pasauli”, tā uz “uztveri” – tikai mlecshas var izdomāt kaut ko tik kroplu kā “dabas formu cīņu par izdzīvošanu” un “cilvēku konkurenci”, kas ir apmēram tāpat kā “divu blakusesošu zobu konkurence par košļāšanas iespēju”.) Tevi interesē? Kas šajā ciklā interesē?

Otrais aspekts ir tāds, ka par Cilvēka attīstību esmu daudz rakstījis. Pārlasiet esošos rakstus. Par to pašu daudz, plaši un pilnīgi (šodienai pietiekami) rakstījuši Skolotāji. Vienkārši lasiet Klizovski, Rudzīti, Blavatsku, Nikolaju un Helēnu Rērihus, Skolotāju vēstules, “Cilvēces Templi” un Dzīvo Ētiku.

Tavam un visu Jūsu mūžam pietiks.


666. No: Diāna      Temats: Glutēna un piena nepanesamība... ?← 2020. gada 07. februāris 12:15:44

Labdien! Rakstu Jums sakarā ar tādām mani mulsinošām lietām kā pēdējos gadus tik populārajām runām un rakstiem par glutēna un arī piena nepanesamību. Tiek teikts, ka ir vēlams pilnībā izslēgt no uztura glutēnu saturošus produktus, kā arī no piena esot labi atteikties, jo piemēram govs piens neesot domāts cilvēkam( te domāju pieaugušajam), bet tikai govs mazuļiem- teliņiem... Kaut kā mulsina mani visa šī intensīvā propaganda.. Vai tiešām varētu būt tā, ka glutēns un piens ir tik kaitīgi pilnīgi visiem cilvēkiem? Paldies!


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Par veselību un mušām.

667. No: Džolīna      Temats: Sievietes realizācija... ?← 2020. gada 09. februāris 22:32:15

Labdien! Vai Jūs varētu palīdzēt man saprast kādi ir sievietes pienākumi ģimenē. Konkrēti domāju: vai sievietei ir jāstrādā algotu darbu? Ļoti bieži dzirdu, ka sievietei ir jāstrādā, jo jāpalīdz vīram, plus jāpagatavo ēdiens, jāuztur mājīgu atmosfēru, jābūt skaistai, jāaudzina bērni utt., savukārt par vīrieti tiek teikts, ka viņam tikai jāpelna nauda un dažreiz, piemēram, kāda nagla sienā jāiedzen. Cik adekvāts ir šāds uzskats? Vai sievieti var uzskatīt par liekēdi, ja viņa nestrādā algotu darbu, bet pilda visus pienākumus mājās, rada atmosfēru? Vai tas ir pieļaujams tikai kamēr viņa ir dekrēta atvaļinājumā? Bieži vien, ja vīrs uztur sievu, viņš atļaujas ar to manipulēt :„Es tak tevi uzturu! ” un likt justies vainīgai, ka neienes savu daļu ģimenes budžetā. Vai ir pieļaujams, ka sieviete ir mājsaimniece arī tad, ja nav bērnu? Vai sievietei ir „jārealizējas sociumā”?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Sievietes gudrība.

668. No: Džolīna      Temats: Ietekmes mazināšana... ?← 2020. gada 09. februāris 23:51:19

Saprotu, ka esmu pieļāvusi dzīvē kļūdas un par to tagad maksāju. Neesmu dzīvojusi pareizi un ir bijuši vairāki vīrieši, ar kuriem esmu bijusi tuvās attiecībās, kuri ir sākumā solījuši „zelta kalnus”, teikuši, ka mīl, ka grib būt kopā, esmu uzticējusies, bet viņi vēlāk mani nodevuši. Zinu, ka pati arī esmu vainīga. Bet ir palicis aizvainojums uz viņiem, jo vienmēr sanāk, ka maksāju par kļūdām tikai es, viņiem kaut kā nerodas problēmas. Viņus vienmēr kāda pieņem un viņiem piedod visu, jo viņi ir vīrieši. Man paliek sajūta, ka esmu viņus „sabarojusi” ar savu enerģiju, bet pašai pēc tam spēka nav. Ar sirdi arvien sliktāk paliek pēc katrām tādām attiecībām. Zinu, ka „фарш невозможно открутить назад”. Tomēr, varbūt kaut kā var mazināt viņu ietekmi uz mani? Ar attieksmi? Kādai ir jābūt attieksmei, lai mana enerģija neaizplūst pie viņiem un nevājinātu mani tik ļoti? Jāsaprot un jāpiedod?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Sievietes gudrība.

669. No: Aleksandra      Temats: Krievu teiciens... ?← 2020. gada 24. februāris 20:51:26

Patīk Jūsu rakstos lasītie skaidrojumi par vārdu patieso nozīmi un dažādu teicienu skaidrāki apraksti un izklāstītā to patiesā jēga. Teiciens "береженого Бог бережет", liekas, ka latviski tas ir ar savadāku nozīmi :" pats sevi sargāsi, un Dievs tevi sargās". Kā tad ir domāts šis teiciens krieviski un kā to ir pārveidojusi latviešu mentalitāte? Paldies Jums par ieguldīto darbu!


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Runas dzīves traumas.

670. No: Skaidrīte      Temats: Glutēns... ?← 2020. gada 28. februāris 17:00:33

Labdien! Vēlos papildināt Diānas jautājumu. Par glutēna "kaitīguma" propagandu sapratu, bet kāpēc viņi nepanes graudu lipekli? Tagad tādu ir diezgan daudz salīdzinoši ar laiku pirms 20-30gadiem.


Atbilde tiek sagatavota!

671. No: Avantas      Temats: Korona vīruss... ?← 2020. gada 13. marts 17:29:59

Labdien! Jau kādu laiciņu kopš korona vīruss ir pieņēmis apgriezienus, vispārēju trauksmi un biedējošas sekas, regulāri ielūkojos Jūsu lapā vai varbūt ir kādas ziņas no jūsu puses par to kas patiesībā patlaban notiek pasaulē sakarā ar šo vīrusu, un varbūt ir kādas prognozes kas vēl notiks...? Tomēr beigās nolēmu pati jums uzrakstīt.. Esmu pamatoti noraizējusies, jo šobrīd strādāju ārzemēs, salīdzinoši drīz plānoju atgriezties Latvijā, bet baida vai ap to laiku jau visās Eiropas valstīs nevaldīs tāda dīkstāve kā piemēram tagad Itālijā, vai arī nupat arī Čehija paziņojusi par iebraukšanas/ izbraukšanas aizliegumu. Kas vispār notiek ? Ir prātam neaptverami, ka tas vīruss ir radījis tādas sekas! Vai ir kas vairāk zem tā visa, ko mēs redzam plašsaziņas līdzekļos? Pateicos par atbildi.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Esi “mēdijpratīgs” – netici propagandas “feikiem”.

672. No: Laura      Temats: Čiekuriņš... ?← 2020. gada 01. aprīlis 14:44:58

Labdien, Paul! Mani pēdējā laikā ļoti ieinteresējis kāds orgāniņš cilvēka smadzenēs - čiekurveida dziedzeris jeb epifīze starp smadzeņu puslodēm. Čiekura 2-metrīga skulptūra ir Vatikāna laukumā... Internetā par to šis un tas. Kam ticēt un kam neticēt? Man kaut kā šķiet, ka ČIEKURIŅŠ ir tas KNIFIŅŠ, kur slēpjas (paslēpta?) izzināmā PatiESĪBA.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Vācēji un sējēji.

673. No: Kaspars      Temats: Par problēmām laulībā... ?← 2020. gada 27. aprīlis 17:10:30

Sveicināti. Mani interesē, kādi varētu būt risinājumi laulātajiem, ja kādam no tiem ir tāda veida medicīniskas problēmas, ka nodarbošanās ar intīmo tuvību ir liegta. Pat tādā līmenī, ka šis laulātais nevālas ne pieskārienus ne pieskarties. Manā gadījumā, man, vīrietim, spēki turēties pretī blakuskārdinājumiem sāk izsīkt. Paldies.


1. Cilvēks kontrolē seksu. Sekss nekontrolē Cilvēku.

2. Laulība nav vairošanās vai seksuālās izklaides.

3. Nav skaidrs par kādiem pieskārieniem ir runa, kas ir cēlonis – pieskārieni vai medicīniskas problēmas.

674. No: Amatvictoriacuram      Temats: Par Varoņiem... ?← 2020. gada 14. jūnijs 16:35:36

Kur palikuši varoņi, Pūķi? Kas kaiš Zemei? Kāpēc tādus vairs neizauklē?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Starp dīvāndibeniem un kotlešvēderiem.

675. No: Vienkāršs Cilvēks      Temats: Pūķim būt. ... ?← 2020. gada 13. jūlijs 0:31:53

Iepriekšējais jautājums ar nr. 674. No: Amatvictoriacuram ( Amat Victoria Curam ) Provokatīvs jautājums, ar zemtekstu... Esam piesardzīgi!


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Par atkritumu apsaimniekošanos un dalīto nošķiršanos.

676. No: Laila      Temats: Pārapdzīvotība... ?← 2020. gada 19. jūlijs 11:55:22

Labdien! Ir zināms, ka pasaulē iedzīvotāju skaits arvien palielinās. Bet ir sajūta, ka vairojas ne tie gudrākie, skaistākie un labākie. Tad vēl notiek visādas mākslīgās apaugļošanas, cīņa par katra zīdaiņa dzīvību, pat, ja zināms, ka tas visu mūžu būs slims, nepilnvērtīgs un par nastu apkārtējiem. Kā tāda tendence var ietekmēt labākas, jaunas rases veidošanos? Saprotams, ka tā veidosies no labākajiem, bet šķiet, ka tie labākie cilvēki biežāk vairāk domā un bērnus pasaulē nelaiž.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Pūķis, Supervaroņus gaidot.

677. No: Ainārs      Temats: Tautas intereses... ?← 2020. gada 20. jūlijs 22:20:40

Vai Latvijā ir tāds NATO vadībai nepakļauts suverēns NBS (Nacionālo Bruņoto spēku) virspavēlnieks, kura pavēlēm, ja tās nesakristu ar NATO virsvadības pavēlēm, pakļautos NBS? Tas ir - vai NBS kaut vai juridiski (atmetot demagoģiskas atrunas un daiļrunīgas izrunas) var aizstāvēt Latvijas tautas intereses, ja tās nonāk pretrunā ar citu NATO valstu interesēm? Un kam pieder Latvijas teritorijā esošo NBS izmantoto poligonu teritorija un tās neatņemamie dabas resursi - meži, ūdeņi, biosfēra un biosfēras esamību nodrošinošā tīrība?


Atbilde tiek sagatavota!

678. No: Irisa      Temats: Cīņas vajadzība... ?← 2020. gada 25. jūlijs 23:20:01

Ar interesei lasu Jūsu rakstus. Pēdējais - "Par atkritumu apsaimniekošanos un dalīto nošķiršanos" ir radījis jautājumu. Jūs rakstāt: “Cilvēki negrasās taisīt “varas maiņas” vai kā citādi cīnīties ar jau mirušu, bet vēl kustīgu biomasu tur, kur ir jāļauj tai sevi piebeigt, jo tieši cīnītāja “cīņa ar mironi” šo mironi vitalizē.” Pēc analoģijas ar “Troņu spēlēm” Pūķu Māte – Deineris Targāriana, Džons Snovs, Arja un citi, tieši otrādi, cīnījās pret miroņiem un Nakts karali. Cīņa bija ļoti smaga, daudzi gāja bojā, bet beigās mirušo armija ar tās vadoni tika uzvarēta un iznīcināta. Vai necīnoties ar šo armiju, dzīvie izdzīvotu?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Viss ir cīņa.

679. No: Irisa      Temats: Par Arju ... ?← 2020. gada 12. augusts 10:49:08

Labdien!
Ar lielu interesi izlasīju "Viss ir cīņa". It sevišķi derēja par Bruņurupuci un Vaļiem. Sapratu, kā mūs muļķo "zinātnes popularizatori" stāstot par antīkās pasaules "nezinātniskumu" un kāpēc viņi iekļuvuši pašu veidotā strupceļā. Tomēr es tā arī nesapratu ar Arju Stārku un cīņu pret dzimtenes ienaidniekiem. Vai tad Arja nebija tāds supervaronis un vai viņa neglāba kā tos, ko saucat par klauniem, tā citus Vesterosā dzīvojošos? Tad kurā brīdī un kā supervaronis atšķiras no varoņiem? Un kad ir jācīnās kā varoņiem, bet kad jāatsakās no ārējās cīņas?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Pūķis, Par derīgiem Cilvēkiem.

680. No: Daces      Temats: Režīma upuri... ?← 2020. gada 12. augusts 11:21:03

Augustā atkal aktualizējas komunistiskā režīma upuru piemiņas jautājums. Tiek atjaunots okupācijas muzejs. Skandināts kā lielvaras sadalījušas ietekmi nevienam neprasot. Vai vēsturniekiem nebūtu laiks nosauks kapitālismu par mūsu ēras postošāko režīmu, no kā rodas visas problēmas un kas liek cilvēkam sevi pašam labprātīgi paverdzināt un iztukšot?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Par Ķenci vai milici.

681. No: Kurzemnieks      Temats: Skaitļi... ?← 2020. gada 12. augusts 12:23:44

Labdien!
Interesē skaitļi un to ietekme. Katrs esam dzimuši noteiktā laikā, dienā, mēnesī un gadā un tas viss izsakāms skaitļos. Līdz šim nav izdevies atrast literatūru, kurā varētu gūt lielāku priekšstatu, kas dotu detalizētāku skaidrojumu un izpratni par to, kā tos pareizi tulkot, analizēt un attiecināt uz ikdienu vai priekšdienām! Jautājums radies no tā, ka ikdienā laikam ejot, ir piefiksēti veiksmīgie un laimīgie datumi, dienas un laiki u.t.t Ir šķirstītas grāmatiņas, kuru nosaukumos minēti vārdi Numeroloģija, skaitļu maģija u.t.t., bet tās diez ko nav uzrunājušas… un tajās pārlasītais atbildes nav sniegušas. Kādas būtu Jūsu domas un ieteikumi, kā pareizi vērtēt un apieties ar cipariem un skaitļiem? Paldies!


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Skaitļi un maldi.

682. No: Aiva      Temats: Bruknas gadījums... ?← 2020. gada 09. septemberis 13:10:06

"Bērni tādi piedzimst vai bērni tādi izaug?" Kas no Jūsu viedokļa ir "bērnu tiesības" un to gaismā ir "piedzimt" un "izaugt"?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Tiesības dzīvot.

683. No: Samtene      Temats: Par ķenčiem un Varoņiem.... ?← 2020. gada 09. septembris 17:04:10

Lasot Jūsu rakstus, man vienu atbilžu vietā, rodas citi jautājumi. Tā ejot no Varoņiem un Pūķiem pie ķenčiem man par to rodas jautājums. Vai Jūsu attieksmē Varoņi un Pūķi neieņem to pašu ķenču savu labuma sargāšanas pozīciju? Kādēļ tāda skepse attiecībā uz Latvijas nākotni (nākotni kā saturu un nākotni kā faktu kopumu). Paldies par saturīgo atbildi. Būsim pateicīgi par īsu vai labāk par ļoti vispusīgi izsmeļošu. Mēs negribam ticēt Latvijas ceļa bezcerībai.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Pie Pūķiem ejot.

684. No: Austris      Temats: Bez vainas apziņas.... ?← 2020. gada 07. oktobris 22:37:05

Kā rodas tādi cilvēki, kuriem vainas apziņas vispār nav? Vai tam saknes meklējamas audzināšanā? Jo mūsdienās daudz tiek runāts par to, ka mēs latvieši jau tā esam "sa-vainoti" par daudz. Un tomēr, ja cilvēkam ir grūti pateikt vārdus "piedot", jo nekur netiek saskatīta procesu ietekme no savas personīgās puses. Visi ir vainīgi, visi apkārt ir traki, tikai ne es, es esmu ļoti labs. Kas tam varētu būt par iemeslu? Paldies!


-          Vai šis jautājums ir ziņkāres, praktiskas vajadzības vai (kā to var redzēt) ir personiska pārdzīvojuma radīts?


Ja tas ir pārdzīvojuma radīts, tad zināšanas par pārdzīvojuma cēloni nekā neatvieglos pārdzīvojumu. Tam ir vajadzīga pavisam cita, konkrēto situāciju pārskatoša saruna. Praktiskā vajadzībā teorētiska informācija nespeciālistam neko nedos. Tur nu ir vajadzīgs praktisks padoms, kādu var dot tikai zinot notiekošo.

-          Kur rodas vai kāpēc ir?

Rodas tur, kur rodas visi Cilvēki – piedzimst.

Ir tāpēc, ka nav attīstīta vai zaudēta vainas apziņa, nav kauna, nav līdzpārdzīvojuma, nav skaistuma uztveres spējas. Tāpēc, ka ir pārspīlēta pašapziņa, noņemtas bremzes (“kompleksi”), nav piedzīvotas smagas dzīves situācijas.

Ir tāpēc, ka ir bezjūtība, cietsirdība. Ir tāpēc, ka Cilvēks nepelnīti nonācis vietā, kurai neatbilst. Tādi bez vainas sajūtas ir divkāji vai Cilvēki ar zemu garīgās attīstības pakāpi, deģenerāti vai ar dziļu personības izmaiņu.

Tur var būt psihiatrijas diagnoze, nepareiza audzināšanas, kaitīga ietekme no citu Cilvēku vai astrālās pasaules puses, izglītības trūkums, intelektuālās darbības traucējumi vai galējs egocentrisms – patmīlība.

Visbeidzot vienkārši ir tādi ar riebīgu raksturu. Normālā personībā visas rakstura daļas (Cilvēciskās Vērtības) ir līdzsvarotas. Cilvēkiem ar personības defektiem tāda līdzsvara nav. Tur hipertrofētās vērtības apvienojas un dod grūti paciešamas parādības, kuras netiek bremzētas ar pārāk vājām līdzsvarojošajām vērtībām. Tādas sekas var būt tad, ja Cilvēks “strādā” pie savas personības attīstības paātrināšanas. Tad rodas tas, ko sauc par “vērtību ēnām” – vērtību pretstati un personības defekti. Tur, kur vajadzēja būt simpātijai, empātijai, sapratnei un kolektīvismam var redzēt galēju individuālismu. Tāds Cilvēks dzīvo pats sev.

Acīmredzot Jūs piedzīvojat veiksmīgu Gejropas sociālo tehnoloģiju rezultātu – to, uz ko tās ir vērstas – to, kāds ir šo tehnoloģiju mērķis. Tās katru dienu tiek translētas no radio, TV un citām apziņas apstrādes programmām, sociālajiem tīkliem un “psihologiem”, “pedagogiem”, “kaučiem” un visādiem citādiem ar muti naudiņu pelnošiem sorosūdiem.


-          Un ko citu tad Jūs gaidat no žīdismā, sevis izcelšanai un plātīzerībai “Venēciešu” audzinātas, par “zemnieku tautu” izsludinātas, muižas kalpu kārtas?


Kalpa dvēsele sevi slavē, lai kungam dārgāk pārdotos. Tā viņi ir audzināti un citādi nekad nebūs.

“Kad kaķa nav mājās, tad peles pa galdu danco.”

“Bez cara galvā kājas ved krogā.”

“Tukšās sirdīs zirnekļi perinās.”


685. No: Miranda      Temats: Kvantu zinātne, matrica,realitāte... ?← 2020. gada 02. novembris 01:25:48

Teikšu,kā ir - es neko daudz par šīm lietām nezinu, bet tās tagad aizstāj visas "vecās"zināšanas.Reanimatologs Pēteris Kļava lasa lekcijas par kvantu fiziku - viļņiem un daļiņām, par to,ka atliek tikai iedomāties,kas un kur vēlies dzimt, vai nedzimt Sansaras ratā, un tā tas notiks.Filma Matrica - viņaprāt visģeniālākā filma.. Un galu galā - mūsu visu Patiesībā nemaz neesot... Ko Jūs varat par to teikt? Šādi viedokļi,pulciņi,skolas rodas kā sēnes pēc lietus...


1.      Katrs jūk prātā savā veidā un katrs pelna naudu kā spēj.

2.      Pusjukušie (vājā prātā esošie), domāt negribošie un nespējīgie ir labākās cērpamās aitas.

3.      Kur ir aitas, tur ir cirpēji.

4.      Cirpēju skaits norāda uz aitu īpatskaitu populācijā.


Pasakā par Buratīno ir tāda vieta – “muļķu lauks”. Ja tur vakarā iestādot naudiņu, tad no rīta varot novākt naudas koka ražu. Visur vienmēr ir tādi muļķu ķeramie lauciņi, kuros naudiņas un lētticības stādītāji gaida izaugam savu “zināšanu kociņu”.

Nesaprotu, kāpēc tāda uzmanība pasaku personāžu – “runča Bazilio, lapsas Alises un Buratīno” dzeltenās preses analogu - jezuīta Buiķa, Guļevskas radio balss un Pēterīša pļāpāšanai. Tas ir liels gadatirgus, tirgus būdu pasaule, kurā neveiksmīgos patiesības meklētājus aizved arvien tālāk no tās. Katra būda sola savu, katra būda tēmē uz citu meklētāju interesi. Pēterīšā triumvirāts specializējas uz “itkā zinātniskumu”. Šis triumvirāts vienmēr izvēlas kādu super intelektuāli izsmalcinātu teoriju un tad to sablenderē ar metafizisku parādību sagrozījumiem.

Pēdējoreiz, kad viņu redzēju, viņš uzstājās pusnakts muldēšanas raidījumos TV, kuros pūderēja smadzenes lauku tantiņām. Tad viņš skandēja par superstīgu teoriju. Viņš izvēlas to, par ko ir kaut kur dzirdēts, bet klausītāji par to neko īsti nezina. Pēterīša triumvirāts, tāpat kā citās būdās, tēlo gudros nezinošo priekšā.

Normālie Cilvēki meklē un atrod sev līdzīgos, lai domu apmaiņā mācītos, bet būdu Pēterīši pulcina nezinošos, uz kuru fona bauda savu “pārākumu”. Nu, ja jau viņiem ar to pietiek, tad lai tik tāpat turpina. Rudenī zemi klāj nobirušo lapu kārta. Par Pēterīti neintersējos un viņa piedzīvojumus nekrāju. Es neapmeklēju “muļķu lauka” balagānu būdas.


686. No: Emīlija      Temats: Par vārda brīvību... ?← 2020. gada 03. novembris 16:38:21

Tagad Eiropā atkal viļņojas ap karikatūrām par Muhamedu. Vieniem tā ir vārda brīvība, bet citiem svētuma zaimošana. Kuriem taisnība? Vai starp to ir robeža? Kas ir brīvība attiecībās? Kas ir vardarbība attiecībās? Ja to apskata atsevišķi no karikatūrām, tad it kā ir skaidrs, bet kad valsts ar savu likumu iestājas par karikatūrām, tad neko vairs nesaprotu! Paldies.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Mans vārds.

687. No: Aleksandra      Temats: Baltkrievija... ?← 2020. gada 07. novembris 12:20:39

Kāpēc tieši IT darbinieki ir rietumu liberālajai un genderatkarīgajai ideoloģijai pakļāvīgi - atkarīgi no tādas ideoloģijas iegalvojumiem? Kāpēc tādi iegalvojumi uz tiem darbojas kā narkotika uz narkomāniem?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Sorosa bērni.

688. No: Aleksandra      Temats: Kā tagad dzīvot?... ?← 2020. gada 15. novembris 08:48:59

Kad globālā elite tuvojas sava plāna realizācijai, kas paredz arī masveida vakcināciju, jautājums - ko darīt. Vai pretoties, vai ļauties tai "sapūšanai", ko minat savās pārdomās - viss pats par sevi nojuks, ka jāļauj atkritumiem iet savu atkritumu ceļu. Bet ko darīt, ja es nevēlos būt starp šiem atkritumiem? Kāds ir Ceļš šeit īstenībā, šajā realitātē?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, “Ļauties” vai dzīvot.

689. No: Indra      Temats: Taisnīgums... ?← 2021. gada 14. janvāris 22:22:04

Kas notiek Amerikā?
Vai tas ir taisnīgi?
Vai tā ir demokrātijas sistēmas krīze vai attīstība- "jaunā realitāte"!?
Vai ir iespējama bezkrīzes - tā saucamā "ilgtspējīgā attīstība", uz kādu vedina Pasaules valdības sludinātāji!
Kur rodas tādas teorijas?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Antiņš, Troņu Bada spēles.

690. No: Elvija      Temats: 8.marta apsveikums... ?← 2021. gada 26. marts 14:41:44

Sveicināti! Baltu kluba Youtub kanālā ievietots nesaprotams 8.marta apsveikums - kaut kādas sektas saieta atrādījums. Kāds tam sakars ar komunistisko seksistu 8.martu? Kāds tam sakars ar Latviju? Vai tas nozīmē, ka Baltu klubs parāda savu sektantismu ar to, ka iestājas kādā citā sektā? Jauku dienu!


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Bez distances, uzpurņiem un bailēm.

691. No: Aina      Temats: Karš Eiropā... ?← 2021. gada 14. aprīlis 19:22:22

Mēs esam satraukti. Kas notiek ap Ukrainu? Mēs saprotam,ja tur sāksies, tad arī Latvijā būs karš. Vai būs karš? Vai mēs, mūsu ģimene tam kaut kā varam sagatavoties? Kurp doties? Ko darīt? Ko atstāt? Ko ņemt līdzi? Uz kurieni varam bēgt?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Kapitālisms. Karš bez patvēruma.

Uz sākumu
Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa