Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi
                                             

Nosūtīt jautājumu
Jautājumi un atbildes

Atgādinām, visi ienākošie sūtījumi tiek cenzēti!

Trīs princesītes jautājumi pretendentiem.
Es, kā tikko modusies, gribu zināt -
   - Kur es atrodos?
   - Kas te notiek?
   - Kāpēc tā tagad ir?
Uz jaunāko jautājumu
664. No: Ksenija      Temats: Austrālijas ugunsgrēki... ?← 2020. gada 09. janvāris 0:16:55

Labdien, kāds ir Jūsu viedoklis par iemeslu ugunsgrēkiem Austrālijā? Paldies


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Par Austrālijas ugunsgrēkiem.

665. No: Ego      Temats: Es pasaulē... ?← 2020. gada 14. janvāris 10:02:40

Labdien, Sakiet, kas Cilvēku pietuvina patiesai (Absolūtai nevis subjektīvai) realitātes uztverei un kas no tās attālina? Vai varat aprakstīt Cilvēka apziņas attīstības ciklu?


Labdien, Austri!


Atkal Tu (nu jau caur domu apmaiņu esam tā kā tuvi pazīstami) man uzdod grāmatas rakstīšanas tēmu. Vispirms vienosimies metafizisko terminu izpratnē, tā jau būs daļas no atbildes.

Cilvēks ir Pārpasaulīga, treju augstāko principu (Atmas, Budhi, Manasa) sintēzes veidota Pārlaicīga, Evolūcijā esoša būtne, kuras emanētā intelekta ietekmē pasaulīgajā dzīvē veidojas ar to Sirdsapziņā saskanīga personība.

No citiem aspektiem varētu dod vairākas citas definīcijas, bet tagad mūs apmierina šī.

Patiess attiecas uz apziņu (robežu starp ārējo un iekšējo telpu) un nozīmē apziņas spēju savas attīstības līmenī uztvert Īstenības projekciju, ar to Patiesība ir apziņas attīstības mērs, kas būtībā ir realitātes uztvere. Patiesība vienmēr ir subjektīva.

Realitāte ir divu pretspēku veidota parādība.

Grūtāk ir ar Absolūtu. Absolūts nekā neattiecas uz Esošā realitāšu pasauli. Viss Esošais ir parādība, kuru sauc par “TAS”, bet Absolūts ir “NE-TAS”. Jebkas, kas ir Esošā daļa, ir ārpus “NE-TĀ”. Absolūts ir nenoformētā, nekonkretizētā TĀ esamība. Absolūts ir viss Iespējamais, bet nekad nevar būt kaut kas konkrēts, jo tad tas pārstāj būt Viss Iespējamais. Jebkam, kas ir “kaut kas”, nav nekādas iespējas saskarties ar Absolūtu, tāpat kā par “kaut ko” kļūdama, Absolūta daļa izzūd no Absolūta stāvokļa. Tas nenozīmē, ka Absolūts “to zaudē” (Absolūts ir Pilnīgs) – vienkārši, būdams tikai savās pazīmēs ierobežots “kaut kas”, nevar sevī ietilpināt TO, kas ir nekā neierobežojams. Nekāda, kādā no realitātēm, Vienotajā realitātē vai Īstenībā esoša būtne nevar saskaries ar Absolūtu.

Tu noteikti domāji objektīvo (subjekta gribas projekcijas veidoto) realitāti. Augstāku subjektu gribas projekcijas ir objektīvas realitātes visiem zemākiem subjektiem tiktāl, cik viņu griba saskan ar šīs realitātes radošo (projicējošo) subjektu gribām. Pāri pār objektīvajām realitātēm stāv Īstenība – Vienotās Realitātes līdzsvara ass. Īstenība ir tas, ko cenšas sasniegt katra izaugsmi spējīga apziņa. Vērot Īstenību caur savu patiesību, ir katras apziņas augstākais sasniegums.

Apziņa ir komplicēta dvēseles struktūra, kurā darbojas vairāki regulējoši mehānismi, bet to darbības galarezultātā veidojas tās apziņas daļas, kuras mēs varam nosaukt par “uztveri”, “intelektu”, “prātu” un “vērtējumu”. “Vērtējums” un “uztvere” kopā attāli veido to, kas ir “Sapratnes” ēna (“Sapratne” nav apziņā, bet Pārpasaulīgajā Saprātā - Manasā) – personības apziņā tā projicējas kā uztveres un vērtējuma parādības. Uztvere ir attīstības auglis, bet vērtējums izriet no pieredzes un jaunuma attiecībām. Tātad divas lietas mēs jau zinam. Ir vajadzīga attīstība un pieredze. Intelektu veido un attīsta disciplīna un treniņš. Tātad tagad zinam, ka vajadzīga disciplīna un treniņš.

Galvenais diriģents apziņā ir “prāts” – struktūra, kurā no “intelekta” formētajiem faktiem veidojas domas. Prāts ir “programma”, kura vada savu “apakšprogrammu” – “uztveres”, “vērtējuma” un “intelekta” darbību. Kā tos vada “prāts”, tā un to “uztvere” uztver, “intelekts” formē un “vērtējums” vērtē.

“Prātu” veido, caur sevis emanēto “intelektu”, programmē Saprāts no tā materiāla, kādu veido personības apgūtās Zināšanas. Tātad tagad mēs zinām arī to, ka galvenais tajā visā ir zināšanas. Zināšanas ir savlaicīgu Cilvēcisko kontaktu un piedzīvojumu, savlaicīgu kontaktu ar Mākslām, literatūru un pareizi organizētas izglītības sistēmas darbības ceļā iegūta izglītība.


·         Izglītots Cilvēks ir Cilvēciskajos kontaktos, piedzīvojumos, Mākslās, literatūrā, Mūzikā un pasaules izziņā bagāts Cilvēks.


Tātad ir jāiegūst vispusīga izglītība – Inteliģence. Kādos Cilvēkos klausīsies un skatīsies, kā vidē augsi, kādas grāmatas lasīsi, kādu mūziku klausīsies, kādā skolā ko un kā mācīsies, tāds būs Tavs “Prāts”, to un tā “uztversi”, to un tā “formēsi”, to un tā “vērtēsi”.

Tātad vajadzīga attīstība, pieredze, disciplīna, treniņš, zināšanas, Cilvēciskie kontakti ar pieredzes bagātiem, izglītotiem Cilvēkiem, piedzīvojumi, pareiza izglītības sistēma un vispusīga izglītība – tas viss, kas veido Inteliģenci. Tad Inteliģence veidos vispusīgi attīstītu, daudzos vajadzīgajos virzienos specializēties spējīgu, attīstībā plastisku un to struktūrā noturīgu – pret maldiem imūnu prātu, bet pieredze dos analīzes un vērtējumu iespēju, kas savlaicīgi atvedīs pie Sapratnes sintēzes, Skaistuma, kas kopā ar Domāšanas skaidrību un Jūtu cēlumu, dos Gaišā Saprāta krāšņumu.

Par jautājuma otru daļu. Varētu gan, bet te ir divi aspekti, kuru dēļ to nedarīšu. Pirmais ir tas, ka man nav skaidrs, ko Tu domāji, kad saki: “cikls” – kā Tu to saproti, kas ir “cikls” un par kuru no visiem daudzajiem viens otru veidojošajiem “cikliem” Tu runā? Kurš, kāds “cikls” (manā izpratnē – to kā to dod Skolotāji, kuri piebilst, ka mlecshas – eiropieši to nav spējīgi saprast – viņu Intelekts un prāts ir atdalīti no sajūtām – ir defektīvi – nepilnīgi – nav spējīgi būt harmoniskas pasaules uztveres procesā – “harmonisks” attiecas kā uz “pasauli”, tā uz “uztveri” – tikai mlecshas var izdomāt kaut ko tik kroplu kā “dabas formu cīņu par izdzīvošanu” un “cilvēku konkurenci”, kas ir apmēram tāpat kā “divu blakusesošu zobu konkurence par košļāšanas iespēju”.) Tevi interesē? Kas šajā ciklā interesē?

Otrais aspekts ir tāds, ka par Cilvēka attīstību esmu daudz rakstījis. Pārlasiet esošos rakstus. Par to pašu daudz, plaši un pilnīgi (šodienai pietiekami) rakstījuši Skolotāji. Vienkārši lasiet Klizovski, Rudzīti, Blavatsku, Nikolaju un Helēnu Rērihus, Skolotāju vēstules, “Cilvēces Templi” un Dzīvo Ētiku.

Tavam un visu Jūsu mūžam pietiks.


666. No: Diāna      Temats: Glutēna un piena nepanesamība... ?← 2020. gada 07. februāris 12:15:44

Labdien! Rakstu Jums sakarā ar tādām mani mulsinošām lietām kā pēdējos gadus tik populārajām runām un rakstiem par glutēna un arī piena nepanesamību. Tiek teikts, ka ir vēlams pilnībā izslēgt no uztura glutēnu saturošus produktus, kā arī no piena esot labi atteikties, jo piemēram govs piens neesot domāts cilvēkam( te domāju pieaugušajam), bet tikai govs mazuļiem- teliņiem... Kaut kā mulsina mani visa šī intensīvā propaganda.. Vai tiešām varētu būt tā, ka glutēns un piens ir tik kaitīgi pilnīgi visiem cilvēkiem? Paldies!


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Par veselību un mušām.

667. No: Džolīna      Temats: Sievietes realizācija... ?← 2020. gada 09. februāris 22:32:15

Labdien! Vai Jūs varētu palīdzēt man saprast kādi ir sievietes pienākumi ģimenē. Konkrēti domāju: vai sievietei ir jāstrādā algotu darbu? Ļoti bieži dzirdu, ka sievietei ir jāstrādā, jo jāpalīdz vīram, plus jāpagatavo ēdiens, jāuztur mājīgu atmosfēru, jābūt skaistai, jāaudzina bērni utt., savukārt par vīrieti tiek teikts, ka viņam tikai jāpelna nauda un dažreiz, piemēram, kāda nagla sienā jāiedzen. Cik adekvāts ir šāds uzskats? Vai sievieti var uzskatīt par liekēdi, ja viņa nestrādā algotu darbu, bet pilda visus pienākumus mājās, rada atmosfēru? Vai tas ir pieļaujams tikai kamēr viņa ir dekrēta atvaļinājumā? Bieži vien, ja vīrs uztur sievu, viņš atļaujas ar to manipulēt :„Es tak tevi uzturu! ” un likt justies vainīgai, ka neienes savu daļu ģimenes budžetā. Vai ir pieļaujams, ka sieviete ir mājsaimniece arī tad, ja nav bērnu? Vai sievietei ir „jārealizējas sociumā”?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Sievietes gudrība.

668. No: Džolīna      Temats: Ietekmes mazināšana... ?← 2020. gada 09. februāris 23:51:19

Saprotu, ka esmu pieļāvusi dzīvē kļūdas un par to tagad maksāju. Neesmu dzīvojusi pareizi un ir bijuši vairāki vīrieši, ar kuriem esmu bijusi tuvās attiecībās, kuri ir sākumā solījuši „zelta kalnus”, teikuši, ka mīl, ka grib būt kopā, esmu uzticējusies, bet viņi vēlāk mani nodevuši. Zinu, ka pati arī esmu vainīga. Bet ir palicis aizvainojums uz viņiem, jo vienmēr sanāk, ka maksāju par kļūdām tikai es, viņiem kaut kā nerodas problēmas. Viņus vienmēr kāda pieņem un viņiem piedod visu, jo viņi ir vīrieši. Man paliek sajūta, ka esmu viņus „sabarojusi” ar savu enerģiju, bet pašai pēc tam spēka nav. Ar sirdi arvien sliktāk paliek pēc katrām tādām attiecībām. Zinu, ka „фарш невозможно открутить назад”. Tomēr, varbūt kaut kā var mazināt viņu ietekmi uz mani? Ar attieksmi? Kādai ir jābūt attieksmei, lai mana enerģija neaizplūst pie viņiem un nevājinātu mani tik ļoti? Jāsaprot un jāpiedod?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Sievietes gudrība.

669. No: Aleksandra      Temats: Krievu teiciens... ?← 2020. gada 24. februāris 20:51:26

Patīk Jūsu rakstos lasītie skaidrojumi par vārdu patieso nozīmi un dažādu teicienu skaidrāki apraksti un izklāstītā to patiesā jēga. Teiciens "береженого Бог бережет", liekas, ka latviski tas ir ar savadāku nozīmi :" pats sevi sargāsi, un Dievs tevi sargās". Kā tad ir domāts šis teiciens krieviski un kā to ir pārveidojusi latviešu mentalitāte? Paldies Jums par ieguldīto darbu!


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Runas dzīves traumas.

670. No: Skaidrīte      Temats: Glutēns... ?← 2020. gada 28. februāris 17:00:33

Labdien! Vēlos papildināt Diānas jautājumu. Par glutēna "kaitīguma" propagandu sapratu, bet kāpēc viņi nepanes graudu lipekli? Tagad tādu ir diezgan daudz salīdzinoši ar laiku pirms 20-30gadiem.


Atbilde tiek sagatavota!

671. No: Avantas      Temats: Korona vīruss... ?← 2020. gada 13. marts 17:29:59

Labdien! Jau kādu laiciņu kopš korona vīruss ir pieņēmis apgriezienus, vispārēju trauksmi un biedējošas sekas, regulāri ielūkojos Jūsu lapā vai varbūt ir kādas ziņas no jūsu puses par to kas patiesībā patlaban notiek pasaulē sakarā ar šo vīrusu, un varbūt ir kādas prognozes kas vēl notiks...? Tomēr beigās nolēmu pati jums uzrakstīt.. Esmu pamatoti noraizējusies, jo šobrīd strādāju ārzemēs, salīdzinoši drīz plānoju atgriezties Latvijā, bet baida vai ap to laiku jau visās Eiropas valstīs nevaldīs tāda dīkstāve kā piemēram tagad Itālijā, vai arī nupat arī Čehija paziņojusi par iebraukšanas/ izbraukšanas aizliegumu. Kas vispār notiek ? Ir prātam neaptverami, ka tas vīruss ir radījis tādas sekas! Vai ir kas vairāk zem tā visa, ko mēs redzam plašsaziņas līdzekļos? Pateicos par atbildi.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Esi “mēdijpratīgs” – netici propagandas “feikiem”.

672. No: Laura      Temats: Čiekuriņš... ?← 2020. gada 01. aprīlis 14:44:58

Labdien, Paul! Mani pēdējā laikā ļoti ieinteresējis kāds orgāniņš cilvēka smadzenēs - čiekurveida dziedzeris jeb epifīze starp smadzeņu puslodēm. Čiekura 2-metrīga skulptūra ir Vatikāna laukumā... Internetā par to šis un tas. Kam ticēt un kam neticēt? Man kaut kā šķiet, ka ČIEKURIŅŠ ir tas KNIFIŅŠ, kur slēpjas (paslēpta?) izzināmā PatiESĪBA.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - P. Stelps, Vācēji un sējēji.

673. No: Kaspars      Temats: Par problēmām laulībā... ?← 2020. gada 27. aprīlis 17:10:30

Sveicināti. Mani interesē, kādi varētu būt risinājumi laulātajiem, ja kādam no tiem ir tāda veida medicīniskas problēmas, ka nodarbošanās ar intīmo tuvību ir liegta. Pat tādā līmenī, ka šis laulātais nevālas ne pieskārienus ne pieskarties. Manā gadījumā, man, vīrietim, spēki turēties pretī blakuskārdinājumiem sāk izsīkt. Paldies.


1. Cilvēks kontrolē seksu. Sekss nekontrolē Cilvēku.

2. Laulība nav vairošanās vai seksuālās izklaides.

3. Nav skaidrs par kādiem pieskārieniem ir runa, kas ir cēlonis – pieskārieni vai medicīniskas problēmas.

Uz sākumu
Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa